×
HOME O PROJEKTU SLUŽBY ČLÁNKY KONTAKT

O PROJEKTU BECOME BETTER

Posláním Become Better je přiblížit psychologii sportu, koučink a problematiku mezilidských vztahů a sportovního talentu nejen aktivním sportovcům, ale především trenérům, rodičům a dětem začínajícím s pohybovou aktivitou. Ne proto, aby vyhráli Olympijské hry. Ne proto, aby sportem vydělaly velké peníze. Ale proto, aby se prostřednictvím správného pochopení vztahu sportu a sociální dynamiky staly lepšími lidmi.

Zakladatelem projektu Become better je Adam Blažej, dlouholetý basketbalový trenér a učitel Psychologie koučování, Sociální psychologie ve sportu a Sociologie sportu na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity. Většina informací a pohledů uvedených v článcích jsou tedy podpořeny vědecky a na rozdíl od různých „koučovacích“ škol Become better nespoléhá pouze na dobře znějící fráze či placebo efekt.

Velký dík pak patří i panu trenérovi. *Jméno sportovního klubu* v něm má velký poklad, protože jak máme možnost ze zápasů sledovat některé další trenéry, jejich přístup k takto mladým klukům by, myslím, potřeboval koučování jich samých. Pan Blažej je pravý opak - klidný, vyrovnaný, motivující, u něhož primárním cílem nejsou medaile, ale něco kluky naučit a posunout dále. A to je přesně ta cesta, která klukům dá nejvíc.

Luboš K.

Zaroven velmi pekne dakujeme za evidentne super treningy, lebo sa raz pytala, ze preco sme ju tam uz nedali skor. Tak sme vsetci happy, ze sa jej tam tak velmi paci, co je urcite Vasa velka zasluha.

Zuzana Z.

Já jsem se od Vás nenaučila jen věci na zkoušku, ale i obecně do života a za to jsem moc vděčná.

Petra H.

SPOLUPRÁCE

Fakulta sportovních studií, Masarykova univerzita

Mgr. Michal Vičar, PhD. (sportovní psycholog, autor knihy Sportovní talent)

KONTAKT

adamblazej@email.cz

FACEBOOK

AKTUÁLNĚ

Schopnost co nejlepšího uvědomění si, že jsme smrtelní, zvyšuje u člověka úroveň sebevědomí, schopnosti starat se o blízké, či možná paradoxně… snižuje obavy ze smrti.